06 ژوئن

اهمیت استفاده از پارکینگ مکانیزه در ایران

پارکینگ‌ مکانیزه در ایران در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته و چندین نمونه از این پارکینگ ها ساخته و مورد بهره‌برداری قرارگرفته‌اند. این فناوری‌ها در هنگام رونمایی سروصدای زیادی به پا کرد. درواقع بعد از نصب آسانسور در ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها ف این سازه‌های عظیم دیگر تکنولوژی جدید را در داخل خود مشاهده نکردند. استفاده از درب‌های هوشمند در سال‌های اخیر نیز رواج پیداکرده است اما در مقایسه با آسانسور این درب‌ها از تکنولوژی بالایی برخوردار نیستند.

در سال‌های اخیر بحث ایجاد پارکینگ مکانیزه و پارکینگ طبقاتی در ساختمان‌های مسکونی به‌شدت رواج پیداکرده است. محدودیت فضا در آپارتمان‌ها و بالا رفتن تعداد طبقات باعث شده است که سازنده‌ها با معضلی به نام تأمین پارکینگ برای واحدها مواجه شوند. در اینجا بود که شرکت‌های تولیدکننده پارکینگ طبقاتی و پارکینگ مکانیزه وارد عمل شده توانستند به‌راحتی این معضل را حل کنند. امروزه حتی هتل‌ها و سازه‌های تفریحی هم از انواع مختلف پارکینگ مکانیزه و پارکینگ طبقاتی استفاده می‌کنند.

اهمیت استفاده از پارکینگ مکانیزه در ایران

از زمانی که خانه‌ها گاراژهای خود را تبدیل به پارکینگ کرده و تصمیم گرفتن که به‌جای داشتن گاراژهای شلوغ و به‌هم‌ریخته از پارکینگ‌های شیک و باکلاس استفاده کنند مدت‌زمان طولانی نمی‌گذرد. اولین جرقه‌ها برای ساخت پارکینگ مکانیزه طبقاتی در سال‌های 1996 شروع شد. زمانی که اولین مقاله‌ها در روزنامه‌های آمریکایی چاپ شد. کم‌کم صنعت ساخت پارکینگ مکانیزه در دنیا شکل گرفت.
امروزه پارکینگ مکانیزه و پارکینگ طبقاتی به‌راحتی در گوشه و کنار دنیا نصب و راه‌اندازی می‌شوند. استانداردهای این صنعت به‌مرور شکل‌گرفته است و امروزه استفاده از پارکینگ مکانیزه طبقاتی نه‌تنها دردسر و حتی دغدغه ندارد بلکه می‌تواند باعث افزایش قیمت ساختمان‌ها هم شود چراکه صنعتی نوپا و جدید است.